Cesnak – „parazity practe sa z tela von“

 Kedy ste mali naposledy cesnakovú pomazánku? Vraj smrdí??? Máte pravdu, cesnak má svoju špecifickú vôňu, ale…

Verím, že keď si prečítate o jeho liečivých vlastnostiach, zaradíte ho do svojho jedálnička častejšie. Dozviete sa, čo všetko môžeme jedením cesnaku v našom tele ovplyvniť.  Prikladám aj 2 jednoduché a rýchle tipy na zdravé raňajky. Nájdete ich pod obrázkom.

 KLIKNITE NA OBRÁZOK – BUDE SA VÁM ČÍTAŤ LEPŠIE

cesnak prírodne antibiotikum

TIP č. 1 

Cesnaková pomazánka – má len tri ingrediencie:

 • cesnak
 • mascarpone
 • soľ

Väčšina ľudí robí cesnakovú pomazánku z taveného syru. Je to veľmi chutné, ale rozmýšľala som nad zdravšou variantou, pretože syrokrém obsahuje okrem iného aj rýchlosoľ, ktorá nášmu zdraviu vôbec neprospieva. Hlavne našim kĺbom. Skúsila som ho nahradiť mascarpone a chutná pomazánka bola na svete. Verím, že zachutí aj vám.

TIP č. 2

Raňajková protiparazitová polievka do hrnčeka

Túto rýchlu polievku robím veľmi často, ale najmä v zime na raňajky. Keďže cesnak zahrieva, prehreje celé telo hneď zrána a rozbehne trávenie. Potrebovať budeme znova len tri veci:

 • vodu (250 ml na jednu osobu)
 • cesnak
 • vegetu alebo soľ (ja používam Podravku bez glutamanu)

Vodu si dáme variť, pridáme Podravku a niekoľko pretlačených strúčikov cesnaku. Zo začiatku skúste dať menej cesnaku, kým si deti na to zvyknú, netreba to preháňať. Hlavne u ľudí, ktorí majú prekyslený žalúdok a u malých detí s cesnakom v menších dávkach. Množstvo vody závisí od počtu členov rodiny.  Uvarenú polievku prelejem cez sitko do šálky a nie do taniera ako by ste možno čakali. A rýchle raňajky sú na svete.

Ale je tu niekto komu sa to vôbec nebude páčiť. Viete komu? Parazitom vo vašom tele. Najmä u detí sa parazity často vyskytujú. Deti sa sťažujú na bolesť okolo pupku a na svrbenie v konečníku.

Čo je to za hlúposť jesť polievku na raňajky?

Vyskúšajte (doporučujem najmä CHLADNÝM TYPOM), možno budete sami prekvapení pocitom a energiou počas doobedia.

 

Zaujala vás táto téma? Chcete dostávať nové články a videá hneď po ich napísaní? Vložte svoju emailovú adresu a kliknite na Odoslať.


Nohy máme vždy so sebou a bylinky rastú všade okolo nás. Ukážem vám, ako ich používať pre naše zdravie." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáře
 • ŤAHÁKY NA POUŽÍVANIE BYLINIEK A BODOV NA CHODIDLÁCH

  Jednoduchá, rýchla a praktická pomôcka, ktorá vám pomôže zorientovať sa pri výbere vhodných byliniek a bodov na chodidle. Presne podľa toho, čo na svojom tele práve potrebujete zharmonizovať.

 • Ako zharmonizovať celé telo cez chodidlá
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky