dotyk bylinky

...inšpirácie z prírody...

Je vôbec možné, nemať zanesené cievy?

 Wikipedia Kräutergarten

ruta 2

Bylinka, ktorá vyčistí vaše cievy.

Ruta voňavá – Ruta graveolens

nie je taká známa bylinka ako napríklad mäta alebo medovka, ale nebolo to tak vždy. Kedysi bola ruta skoro v každej záhrade. Rástla pekne pri šalvii.  Má rada slnečné stanovisko, pretože pochádza zo Stredomoria. V mojej záhradke je na západnej strane a darí sa jej veľmi dobre. Rastú si so šalviou ako dve sestričky.  Čítala som o nej, že vnútorne vo väčších dávkach spôsobuje otravu, a preto som pred ňou mala rešpekt.

Rutu som spoznala vďaka úžasnej  tete Želke, bylinkárke telom aj dušou. Je na jej  obľúbenom zozname byliniek.  Používa jej semienka, ale naozaj len pár zrniečok. Myslím, že táto bylinka má veľkú zásluhu na tom, že keď bola teta Želka na cievnom vyšetrení, robili jej ho 2x. Nechceli veriť, že človek  aj po 90-tke /nie nepomýlila som si čísla :)/ môže mať cievy  v takom stave.

Ruta má tieto liečivé účinky:

  • podporuje trávenie
  • zvyšuje vylučovanie moču
  • pri cievnych poruchách, najmä v súvislosti s vysokým krvným tlakom
  • obsahuje rutín, ktorý posilňuje steny ciev
  • odstraňuje z ciev vápenaté usadeniny
  • prekrvuje panvu a preto je vhodná pri nepravidelnej alebo bolestivej menštruácii POZOR nie je vhodná v TEHOTENSTVE!

A pozor aj u ľudí, ktorí majú citlivú pokožku, práca s rutou bez rukavíc, ju môže podráždiť!

Kvalitu našich ciev /popraskané žilky, kŕčové žily…./ a kvalitu krvi môžeme ovplyvniť nielen bylinkami, ale napríklad aj stimulovaním sleziny cez chodidlo. Jednoducho zoberieme svoje ľavé chodidlo a raz za deň si minútku, stláčame alebo masírujeme bod, ktorý vidíte na obrázku. Slezinu máme v tele naľavo, a preto ju budeme hľadať len na ľavom chodidle. Viď obrázok.

Stláčaním tohto bodu ovplyvníme nielen kvalitu a stav našich ciev, ale podporíme ním aj imunitu a trávenie. Bod sleziny je vlastne   3v1. 🙂

slezina

Chcem sa naučiť, čo môžem zistiť cez svoje chodidlá – KLIKNITE, DOZVIETE SA AKO

VLOŽTE EMAIL A STIAHNITE SI ZADARMO

KARTY VÁM OBRATOM PRÍDU NA VÁŠ EMAIL

chcem ísť na hlavnú stránku

Anna Hyčková
Nohy máme vždy so sebou a bylinky rastú všade okolo nás. Ukážem vám, ako ich používať pre naše zdravie." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>

ONLINE PROGRAM

DIAGNOSTIKA Z CHODIDLA

EBOOK ZADARMO

Komentáře