Máte v poriadku močový mechúr?

Ako sa to dá zistiť? Ktoré bylinky vám pomôžu?

Bolo také celkom obyčajné ráno. Po prebudení som vyskočila  na rovné nohy a zrazu…

Zacítila som  bolesť na mojich chodidlách. Bolesť bola ostrá, bodavá. Sadla som si a začala  skúmať, odkiaľ presne vychádza. Išla z vnútornej strany mojich chodidiel, priamo z miesta, ktoré je naznačené na obrázku nižšie.

Vedela som, že je to reflexná plôška močového mechúra.

Ponáhľala som sa do práce a tak som si bolestivé miesto chvíľu pomasírovala a viac som mu nevenovala pozornosť. A to som teda mala, pretože…

Bolesť sa trošku zmenšila. Aj keď noha počas dňa ešte pobolievala a hlásila mi pekne dopredu, že sa s močovým mechúrom niečo deje, ja som okrem jej pomasírovania nespravila nič navyše. Kedy by som to stihla, všetko a všetci ostatní sú predsa dôležitejší ako ja, no nie? Klienti, rodina, kamaráti…

Do dvoch dní som dostala taký zápal močového mechúra, že som väčšinu času počas dňa strávila na mieste, kde aj králi chodia pešo :). 

Potom som už mala dostatok času aj na masírovanie reflexnej plôšky, aj na popíjanie urologického a petržlenového čaju. Po ďalších dvoch dňoch nebolo po zápale „ani chýru ani slychu“ ako sa hovorí.

Možno si teraz hovoríte:“To je teda „haluška“, aby telo niečo hlásilo cez chodidlá.“ (neveriaci Tomášovia čítajte ďalej 🙂

Reflexné body na chodidlách hlásia naozaj dopredu, keď sa v tele niečo deje.  Bod močového mechúra nájdete pred pätovou kosťou, z vnútornej strany chodidiel. Je tam ako keby taký vyvýšený vankúšik. Keď do neho zatlačíte, cítite mäkké miesto pod prstom. Ak sa s močovým mechúrom niečo deje, plôška je bolestivá.

Táto plôška je špecifická ešte v niečom…

močový mechúr - reflexný bod

Pani prišla na reflexnú masáž chodidiel a len čo sa vyzula a dala dole ponožky, na obidvoch chodidlách z vnútornej strany jej bolo vidieť v mieste močového mechúra začervenalé napuchnuté miesto. Opýtala som sa: „Čo máte s močovým mechúrom?“ Ona na to prekvapene: „Už niekoľko dní mám zápal.

Tieto miesta sa pri zápale veľmi často zväčšia a majú tmavšiu farbu.

Pri zápale močového mechúra je dôležité, aby sa zápal cez močovody nedostalk obličkám. Čím skôr je preliečený, tým lepšie.

Keď viete, kde sa ktorý bod nachádza, môžete sa cielene a efektívne zamerať na konkrétnu časť vášho tela. Podľa toho, čo práve potrebujete posilniť.

Naučiť sa kde je, ktorý bod a ako ho použiť môžete pokojne aj z kresla svojej obývačky, keď kliknete na PRÍRODNE KÚRY cez CHODIDLÁ.

Čo teda použiť z prírody pri zápale močového mechúra?

Uvarte si čaj z petržlenovej vňate a popíjajte po dúškoch počas dňa. Minimálne 3x za deň pridajte tinktúru z kapucínky (je antibakteriálna) a svoje nohy vložte do teplého kúpeľa, do ktorého ste pridali čaj z prasličky. (viac receptov na bylinkové kúpele nájdete tu)

Keď skombinujete naraz viac vecí, je to ako keby ste „zaútočili na nepriateľa z viacerých frontov“.

Čaj z petržlenovej vňate: plnú hrsť čerstvej, alebo 2PL sušenej petržlenovej vňate zalejte 300 ml prevarenej vody, nechajte 15 minút vyluhovať a popíjajte počas dňa.

Kapucínkovu tinktúru môžete kúpiť v lekárni, alebo špeciálnych obchodoch so zdravou výživou. Alebo si ju môžete vyrobiť. Semená kapucínky rozdrvíme, naplníme do 1/3-iny sklenenej fľaše a zalejeme ražovicou, alebo inou bielou pálenkou. Necháme minimálne 2 týždne postáť.

Anna Hyčková
Ukazujem iným, ako pomocou návratu k prírode, nájsť chuť robiť malé kroky pre zlepšenie a posilnenie zdravia. Nielen toho telesného, ale aj duševného. Aby sme mohli prežiť plnohodnotnejší život a necítili sa bezmocní." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • ŤAHÁKY NA POUŽÍVANIE BYLINIEK A BODOV NA CHODIDLÁCH

    Jednoduchá, rýchla a praktická pomôcka, ktorá vám pomôže zorientovať sa pri výbere vhodných byliniek a bodov na chodidle. Presne podľa toho, čo na svojom tele práve potrebujete zharmonizovať.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky