dotyk bylinky

...inšpirácie z prírody...

MEDVEDÍ CESNAK – na posilnenie imunity a črevnej mikroflóry.

Príroda sa prebúdza. Naše telo sa určite poteší, keď mu pomôžeme dostať sa do formy. Prečítajte si recepty na:

  • cesnakové maslo
  • cesnakovú pastu (pesto)
  • cesnakový olej
  • cesnakovú tinktúru

medvedi cesnak

Posilňuje črevnú flóru podporuje celkové zdravie a imunitu.
 
Čo obsahuje:
Éterické oleje a zlúčeniny síry (alicín), veľké množstvo vitamínu C, B1 a B2, minerálne látky a stopové prvky ( železo, draslík,
vápnik, síru, horčík, mangán, selén, fosfor).
Ako účinkuje:
Povzbudzuje látkovú premenu a tvorbu žĺče a podporuje trávenie. Pôsobí močopudne, znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, pri bronchitíde uvoľňuje priedušky. Slúži na prevenciu vysokého krvného tlaku, zvýšeného cholesterolu. Stimuluje a podporuje odvádzanie odpadových produktov látkovej premeny a toxínov.
POZOR u ľudí s nízkym krvným tlakom!

STIAHNITE SI ZADARMO

Cesnakové maslo
maslo z medvedieho cesnaku
Nadrobno pokrájame 15-20 listov cesnaku medvedieho, osolíme, pridáme 1ČL citrónovej šťavy a necháme odstáť asi 15 minút. Potom vmiešame do 250g zmäknutého masla. Je to pochúťka na chlieb /skúste si do hriankovača nakrájať chlebík, alebo bagetu, na vrch položiť plátky cesnakového masla a dať zapiecť/, zeleninu, ryby a iné mäso.
Cesnakový olej
cesnakovy olej
Dve hrste najemno pokrájaných listov cesnaku medvedieho dáme do 1l olivového oleja, necháme lúhovať 2-3 týždne a precedíme. Olej môžeme použiť na ľubovoľne jedlá.
Tinktúra z medvedieho cesnaku
tinktúra z medvedieho cesnaku
Sklenený pohár naplníme až po okraj čerstvými, nadrobno pokrájanými listami cesnaku a zalejeme 45-percentným liehom. Necháme lúhovať 2-3 týždne, potom precedíme do tmavých fľaštičiek .
Cesnaková pasta PESTO
Na jemno pokrájame 100g cesnaku, zmiešame so 150 ml olivového oleja a ochutíme soľou. Poliatu tenkou vrstvou olivového oleja ju možno skladovať v chladničke pol roka. Keď pridáme slnečnicové semená, niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a postrúhaný parmezán, získame vynikajúce pesto.
 chcem ísť na hlavnú stránkuTYP na záver:

Ako odstrániť zápach z rúk po zbere medvedieho cesnaku? Posypte navlhčené ruky soľou alebo sódou bikarbónou, votrite do rúk a ruky umyte.

Anna Hyčková
Nohy máme vždy so sebou a bylinky rastú všade okolo nás. Ukážem vám, ako ich používať pre naše zdravie." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>

ONLINE PROGRAM

DIAGNOSTIKA Z CHODIDLA

EBOOK ZADARMO

Komentáře