Môj príbeh

Prečo DotykBylinky

Dotyk preto, lebo je súčasťou môjho každodenného života. Je to jeden zo zmyslov, ktorým dokážem vnímať aj nevypovedané.  Pomocou dotyku objavujem signály a súvislosti, ktoré naše telo vysiela, a ktoré si veľakrát vôbec neuvedomujeme.

Bylinky preto, že sú súčasťou prírody, tak isto ako my. V prírode sa chce mojej duši spievať. Objavujem ich zázračné pôsobenie, som naplnená vďačnosťou k TOMU, kto ich stvoril.

 Anna Hyčková

Som jednou z tých šťastných, ktorí hľadali a našli. S radosťou robím prácu, ktorá ma baví a napĺňa. Teší ma, že môžem pomáhať nielen klientom, ale najmä mojim blízkym - manželovi a deťom. Už dávno si nemyslím, že moje zdravie je len v rukách lekárov, ktorých si mimochodom tiež vážim. Viem, že to ako sa cítim, záleží len a len odo mňa. Baví ma:

  • neustále sa učiť nové veci
  • skladať z malých dielikov skladačku s názvom: "Ako v našom tele všetko so všetkým súvisí"
  • túlať sa po lúke a zbierať bylinky, vyrábať voňavé oleje
  • spoznávať nové kúty nášho sveta
  • prechádzať sa naboso, pozorovať a vychutnávať si krásu prírody

Cesta k môjmu povolaniu nebola rovná, ale pekne kľukatá. Nepatrím k tým šťastlivcom, ktorí už od malička vedia čím chcú byť a idú si za svojim snom. Ale, KTO HĽADÁ, TEN NÁJDE!

            Pri rozhodovaní sa, kde pôjdem na strednú školu som si vyberala medzi zdravotnou a ekonomickou. Hádajte, ktorú som si vybrala? No predsa ekonomickú to dá rozum, nie? Doslovne to rozhodnutie bolo podľa rozumu a nie podľa srdca. Vtedy som ešte ani len netušila niečo o tom, že rozhodnutia by som mala robiť v súlade so svojim srdcom, nielen rozumom. Vyštudovala som na výborné, ale od prvého dňa v škole som vedela, že táto práca nie je a nikdy nebude mojim povolaním, ktoré by ma napĺňalo. Začala som pracovať v rôznych firmách. V kancelárii som sa cítila ako vtáčik zavretý v klietke. Jediné čo ma držalo pri živote, bol kontakt so zákazníkmi. Nevedela som čo chcem robiť, ale od prvého dňa v práci som cítila, že raz budem pracovať vo svojej vlastnej firme a budem robiť prácu, ktorá ma napĺňa. Inak mi to ani nedávalo zmysel. Avšak vďaka svojim predošlým zamestnaniam som zistila dôležitú vec:

„Mám rada ľudí a stretnutie s nimi ma napĺňa a obohacuje. “

To bola prvá indícia pri hľadaní môjho povolania. Obdobie hľadania trvalo 10 rokov. Prešla som 7 robôt, každá nová práca bola vždy lepšie platená, ale pocit naplnenia stále neprichádzal až raz...

Ako som našla to, čo som dlho hľadala:

            S mojim manželom sme si povedali, že si spravíme taký malý úlet z reality všedných dní a na nejaký čas odídeme do zahraničia. Len tak dobrodružne s jedným telefónnym číslom vo vrecku. To som vtedy, ale vôbec netušila, ako mi tento pobyt zmení život. Našli sme si prácu a ja som sa „náhodou“ zoznámila s dievčinou, ktorá masírovala. Povedala som si, že to vyskúšam. Na ten okamih, keď som sa prvýkrát dotkla ľudského tela nikdy nezabudnem. Zrazu to tam bolo, ... ten pocit naplnenia, ktorý som celé tie roky hľadala. Neviem to vysvetliť slovami, ale v tej chvíli som vedela, že som konečne našla svoje POVOLANIE, nie zamestnanie.

A viete čo bolo na tom pocite také zázračné?  To, že ho mám stále aj po toľkých rokoch, vždy keď sa dotknem ľudského tela. Smer bol jasný, bolo načase začať konať:

  • v r. 2001 som si urobila základný masérsky kurz v Piešťanoch
  • od r. 2001-2015 som absolvovala desiatky kurzov a seminárov, ktoré sa týkajú masáži, cvičenia a stravovania, najviac zo všetkých kurzov ma očarila reflexná masáž chodidiel
  • ľudské telo ma zaujalo natoľko, že som absolvovala 3-ročné štúdium tradičnej čínskej medicíny u MUDr. Michala Strnada v Hradci Králové
  • moje vzdelávanie trvá neustále
  • od roku 2009 mám vo Vrútkach otvorený masážny salón s názvom     DOTYK BYLINKY, v ktorom Vás rada privítam

          Žasnem nad geniálnym dielom Stvoriteľa a čím viac sa učím, tým viac si uvedomujem, ako zázračne funguje. Rada sa s Vami podelím, so svojimi skúsenosťami z praxe, ktoré sa mi najviac osvedčili pri práci s klientmi.

             To, že človek viac rozumie signálom svojho tela, ale neznamená, že choroba už nikdy nepríde. Najprv spravíme všetko preto, aby sme mali naše telo dostatočne silné a aby bolo v harmónii. Ak sme ho doteraz nepočúvali a ohlási nám to chorobou, dáva nám jasne najavo, že máme niečo zmeniť. Keď si kúpite auto, ste citlivý na akýkoľvek nový zvuk, ktorý vydáva. “Nedeje sa s ním niečo? Je všetko v poriadku s motorom? Prečo bliká kontrolka?”

            Pozývam vás na jazdu, pri ktorej sa započúvate do zvuku vášho tela a vyladíte svoj sluch tak, aby ste postupne začali vnímať, čo vám chce vaše telo povedať.

Verím, že návratom k prírode a uvedomením si, že sme súčasťou celku sa začnú diať v našom tele a duši zázračné zmeny.

Prajem Vám, aby ste aj Vy na tej svojej CESTE, kráčali s radosťou, láskou a pokojom v srdci.  

Anna Hyčková