dotyk bylinky

...inšpirácie z prírody...

Šípkový sirup bez varenia

Chcete, aby šípky aj po spracovaní mali čo najviac vitamínov?  Skúste si pripraviť veľmi jednoduchý šípkový sirup bez varenia. Chĺpky zo šípok nemusíte odstraňovať, stačí hotový sirup pred užívaním precediť cez gázu, alebo veľmi jemné plastové sitko.

Sirup získaný z plodov pôsobí sťahujúco v prípade hnačky a obsahuje nielen veľké množstvo vitamínu C, ale aj vitamín A, B1,2,3,6,

E vitamín, horčík, vápnik a železo.

Takže sirup je účinný aj pri ANÉMII a OSTEOPORÓZE.

ČO BUDEME POTREBOVAŤ

  • chuť ísť do prírody nazbierať šípky
  • med alebo trstinový cukor
  • tĺčik, igelitový sáčok, sklenenú fľašu

Ako na to:

Nazbierané šípky poriadne umyjeme, osušíme servítkom, nasypeme do sáčku a popučíme dreveným tĺčikom. Popučené šípky postupne sypeme do sklenenej fľaše. Vrstva šípok, vrstva medu alebo cukru.  To opakujeme, kým fľaša nie je plná. Necháme stáť na teplom mieste niekoľko dní, až kým cukor nepustí šťavu. Potom fľašku uzavrieme a odložíme do chladničky. Vydrží aj do jarných mesiacov.

Užívame 2x denne 1 čajovú lyžičku precedeného sirupu/ nie kovovú /. Sirup precedíme cez sitko, na ktoré sme položili gázu, aby sa na ňom zachytili aj tie najmenšie chĺpky.

Ďakujem za to, že zdieľaním príspevku podporujete moju prácu. 🙂

Anna Hyčková
Nohy máme vždy so sebou a bylinky rastú všade okolo nás. Ukážem vám, ako ich používať pre naše zdravie." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>

ONLINE PROGRAM

DIAGNOSTIKA Z CHODIDLA

EBOOK ZADARMO

Komentáře