Šípkový sirup bez varenia

 Chcete, aby šípky aj po spracovaní mali čo najviac vitamínov?  Skúste si pripraviť veľmi jednoduchý šípkový sirup bez varenia. Chĺpky zo šípok nemusíte odstraňovať, stačí hotový sirup pred užívaním precediť cez gázu, alebo veľmi jemné plastové sitko.

Sirup získaný z plodov pôsobí sťahujúco v prípade hnačky a obsahuje nielen veľké množstvo vitamínu C, ale aj vitamín A, B1,2,3,6,

E vitamín, horčík, vápnik a železo.

Takže sirup je účinný aj pri ANÉMII a OSTEOPORÓZE.

Čo budeme potrebovať:

  • chuť ísť do prírody nazbierať šípky
  • med alebo trstinový cukor
  • tĺčik, igelitový sáčok, sklenenú fľašu

Postup:

Nazbierané šípky poriadne umyjeme, osušíme servítkom, nasypeme do sáčku a popučíme dreveným tĺčikom. Popučené šípky postupne sypeme do sklenenej fľaše. Vrstva šípok, vrstva medu alebo cukru.  To opakujeme, kým fľaša nie je plná. Necháme stáť na teplom mieste niekoľko dní, až kým cukor nepustí šťavu. Potom fľašku uzavrieme a odložíme do chladničky. Vydrží aj do jarných mesiacov.

Užívame 2x denne 1 čajovú lyžičku / nie kovovú /. Sirup precedíme cez sitko, na ktoré sme položili gázu, aby sa na ňom zachytili aj tie najmenšie chĺpky.

Zaujala vás táto téma? Chcete sa viac dozvedieť o bylinkách a reflexnej masáži chodidiel?

Vložte svoju emailovú adresu a kliknite na Odoslať.


 

šípkový sirup bez varenia


chcem ísť na hlavnú stránku

Anna Hyčková
Ukazujem iným, ako pomocou návratu k prírode, nájsť chuť robiť malé kroky pre zlepšenie a posilnenie zdravia. Nielen toho telesného, ale aj duševného. Aby sme mohli prežiť plnohodnotnejší život a necítili sa bezmocní." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • ŤAHÁKY NA POUŽÍVANIE BYLINIEK A BODOV NA CHODIDLÁCH

    Jednoduchá, rýchla a praktická pomôcka, ktorá vám pomôže zorientovať sa pri výbere vhodných byliniek a bodov na chodidle. Presne podľa toho, čo na svojom tele práve potrebujete zharmonizovať.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky