dotyk bylinky

...inšpirácie z prírody...

Skorocel kopijovitý – liek na kašeľ

Už ste skúšali, popíjať pri kašli skorocelový čaj a kašeľ stále nie a nie prestať? Viete v čom môže byť, ako sa pekne po našom povie „pes zakopaný“?

Keď mali moje deti kašeľ, išla som za dom natrhať skorocelove lístky. Skorocel som zaliala prevarenou vodou, nechala vyluhovať, osladila medom. Deti tento čaj popíjali a…. A nič sa nedialo, kašľali ďalej. Pýtala som sa sama seba:

„Ako je to možné, veď v knihách sa o skorocely píše, že pomáha pri kašli, nie?“

Áno, píše, ale len v niektorých sa dozviete, že skorocel pomáha pri vlhkom kašli, nie pri suchom. Prvou príčinou môjho neúspešného pokusu bolo to, že som deťom dávala skorocelový čaj na suchý kašeľ.

1. skorocel pomáha pri vlhkom kašli – odhlieňuje priedušky

Na suchý kašeľ, ktorý zvyčajne býva na začiatku, treba dať deťom napr. cibuľový sirup /RECEPT nájdete TU/ a až potom dávať bylinky, ktoré odhlieňujú. A čo bolo druhou príčinou, pre ktorú čaj nezaberal?

2. skorocel sa má niekoľko minút povariť

Natrhané skorocelové lístky zalejte vodou a nechajte niekoľko minút povariť, aby ste zvýšili účinok tohto čaju. Keď som to tak urobila, popíjanie skorocelového čaju pomohlo vykašliavaniu a

kašeľ veľmi rýchlo prešiel.

Pod obrázkom si môžete prečítať:

    • ako sa dá skorocel využiť po potulkách v prírode
    • recept na skorocelový sirup
    • TIP, ktorý vám pomôže od nočného kašľa

ak chcete lepšie vidieť, KLIKNITE NA OBRÁZOK 🙂

kašeľ - skorocel

Ak sa vám pri potulkách prírodou vytvoria na nohách pľuzgiere, pomliaždite lístok skorocelu a vložte si ho do ponožky. Skorocel je antibakteriálny a urýchli hojenie. Raz nám skorocel veľmi pomohol, keď sme v lese vyrušili divé včely. Kto to zažil, vie o čom hovorím.

Zachráň sa kto môžeš!

Najprv bola naháňačka, potom vyzliekačka /tlačili sa nám všade, pod tričko, do nohavíc/ a nakoniec sme vyberali žihadla a rátali bodnutia. Odniesli si to najmä deti. Keďže sme boli ďaleko od domu, rýchla prvá pomoc boli pomliaždené lístky skorocelu, ktoré nám uľavili od bolesti a zabránili opuchnutiu. Našťastie všetko dobre dopadlo.

A ešte sľúbený recept na skorocelový sirup, ktorý môžete použiť namiesto čaju.

SKOROCELOVY SIRUP:

Umyté čerstvé lístky skorocelu pomelieme, alebo potrháme, pridáme 0,5 l vody a povaríme 10 minút na miernom plameni. Pridáme med a ešte necháme na miernom plameni zahustiť. Pri vlhkom kašli užívame niekoľko krát za deň 1 kávovú lyžičku.

TIP:

Ak sa chcete v noci dobre vyspať a predísť nočnému kašľu, nikdy neužívajte skorocelový sirup alebo čaj večer pred spaním. Keďže napomáha vykašliavaniu, dráždilo by vás to v noci na kašeľ.

Ak chcete dostávať informácie o nových článkoch, vložte svoju emailovú adresu a kliknite na Odoslať.chcem ísť na hlavnú stránku

Anna Hyčková
Nohy máme vždy so sebou a bylinky rastú všade okolo nás. Ukážem vám, ako ich používať pre naše zdravie." Môj príbeh si môžete prečítať tu >>

ONLINE PROGRAM

DIAGNOSTIKA Z CHODIDLA

EBOOK ZADARMO

Komentáře