
dotyk bylinky
...inšpirácie z prírody...
dotyk bylinky
...inšpirácie z prírody...
Možno si poviete:
„Ja mám obličky určite v poriadku, veď ma predsa nebolia.“
Obličky sa málokedy ozývajú bolesťou, väčšinou až vtedy, keď už je s nimi veľmi zle. To, že sú oslabené, nám dávajú najavo rôznymi signálmi, o ktorých sa dozviete v tomto článku. No my sme veľakrát takí uponáhľaní, že často nepočujeme, nevidíme, necítime, čo nám chce naše TELO POVEDAŤ.
Skúsme odkryť malý kúsok z mozaiky zvanej REČ TELA.
V tomto článku nájdete:
Obličky sú obrazne povedané „CHEMICKOU ČISTIARŇOU“ a ich hlavnou úlohou je prečisťovanie krvi. Podľa čínskej medicíny sú obličky BATERKAMI, ktoré sú zodpovedné za vitalitu a zdravie celého organizmu. A viete čo sa stane, keď sa baterky vybijú…
Najviac potrebujeme dobiť naše baterky v zime.
AKÉ SÚ PRÍZNAKY OSLABENÝCH OBLIČIEK
Ak chceme posilňovať obličky, asi by sme si najskôr mali povedať, čo ich najviac vyčerpáva. Inak by sme boli ako človek, ktorý neustále napĺňa džbán vodou. Nevšimol si však, že na spodku je diera, ktorou mu voda neustále vyteká.
ČO OSLABUJE OBLIČKY
AKO POSILNIŤ OBLIČKY
Pánov teraz určite spontánne napadla odpoveď: „Slivovicou.“ Áno aj slivovica a varené vínko dokážu tiež zvnútra zahriať, ale…
Na posilnenie obličiek a močového mechúra je vhodná najmä tepelne upravená strava.
Príjem tekutín je u každého človeka individuálny, čo je ale veľmi dôležité, väčšinu tekutín by mala tvoriť čistá voda. Človek, ktorý má v tele viac vlhkosti, potrebuje piť omnoho menej ako ten, ktorý nie je vlhký typ. A dokonca vlhký typ človeka veľmi málo pociťuje smäd. Takou dobrou pomôckou a ukazovateľom toho, že málo pijete sú vysušené pery alebo sucho v ústach a tmavý moč.
Voda by mala byť letná, alebo izbovej teploty.Obličky oslabuje nielen nedostatok tekutín, ale aj pitie ich väčšieho množstva.
RECEPT
Je veľa receptov na čaje, ktoré posilňujú obličky. Medzi jeden z najznámejších a najúčinnejších patrí JANČOV OBLIČKOVÝ ČAJ. Tu je jeho recept:
Väčšinu tekutín by sme mali vypiť doobeda. Doba kedy obličky najaktívnejšie pracujú je medzi 17.00 a 19.00 hodinou a preto by sme po 19.00 hodine mali piť už minimálne, aby sme ich čo najmenej zaťažovali.
Najmä v zimných mesiacoch, by mal človek viac oddychovať. Vezmime si príklad od prírody a zvierat. Zvieratá si chránia svoju energiu v zime. Len človek sa chová, ako by jej mal na rozdávanie. Obličkám prospieva neponocovať a ísť skoro spať.
REFLEXNOU MASÁŽOU CHODIDIEL
Počas reflexnej masáže naše obličky ovplyvňujeme vďaka nervovému systému. Ako nájdeme reflexnú plôšku obličiek na chodidle? Keďže obličky sú párovým orgánom, budeme ich hľadať na obidvoch chodidlách. Pravú obličku na pravom a ľavú na ľavom chodidle. Nad obličkami sú nadobličky.
Spodná časť obličky je spojená močovodom s močovým mechúrom, ktorý je z vnútornej strany našich chodidiel.
Masáž obličiek začíname na nadobličke, ktorú masírujeme veľmi jemne, aby sme ju neprestimulovali a pokračujeme cez obličku, močovod až k močovému mechúru. /viď obrázok pod textom/
Ak si budete chcieť masírovať obličky, robte to zo začiatku maximálne 10 minút denne. Masáž by mala byť rozdelená na čo najviac časových úsekov.
Masáž môžete urobiť aj tak, že si do nádoby nasypete kamene okrúhliaky, pre deti to môže byť fazuľa a pomaly prešľapujete po kamienkoch.
Na začiatok stačí aj 1 minúta, aby ste body zbytočne neprestimulovali. Čas môžete postupne zväčšovať. Neprekračujte však doporučený denný čas masáže.
Prajem veľa chuti do posilňovania vašich obličiek.
Ak vás táto téma zaujala a chcete sa dozvedieť viac, môžeme sa stretnúť v online kurze Dotyk na chodidle alebo v kurzoch Reflexnej masáže naživo.